esmaspäev, 1. september 2008

Esimene samm

Ma olen siin nüüd tükk aega seda esimest blogipostitust alustanud ja ikka ja jälle kõik ära kustutanud. Iga algus on raske ja sissejuhatust on vahel eriti raske teha. Nii et parem lähen kohe asja juurde.
Mul on väga palju hobisid - lugemine, kudumine, heegeldamine, õmblemine, pärlitööd, fimotamine ja nii edasi. Aga see üks ja ainuke, mulle siiski kõige südamelähedasem, on õmblemine. Ja mitte "tavaline" õmblemine, vaid vanadest riietest uute õmblemine. See ei ole ju iseenesest mingi uus asi. Kui ma ema kõrval õmblemist õppisin, siis ei andnud ju keegi mulle uut kangast kätte. Harutasin ema ja isa villased mantlid üles, samuti vanema siidpluusid ja muudki veel. Vanasti tehti nii häid kangaid, et lausa patt oleks olnud neid vaid üks kord kasutada! Ja vanaema rääkis mulle, kuidas peale sõda oli kõikidest asjadest, ka kangast, nii suur puudus, et inimesed muutusid äärmiselt leidlikeks. Vanaema ise tegi vanaisa pruunist mantlist minu emale mantli, aga kuna pruun olevat lapse jaoks ikka liiga tume olnud, siis tegi ta oma kombineest mantlile oranži voodri ja šleifi ning tikkis oranži lõngaga mantlile täpid peale.
Kui vanasti tehti vanast uus, sest uut polnud kusagilt mujalt võtta, siis praegu tahan mina vanast uue teha selleks, et anda oma pisikene panus Maa heaks. Jätta ostmata see uus ja ilus, kuid paraku üsna ruttu lagunev rõivatükk mõnest kiirmoeketi poest ja proovida hakkama saada juba olemasolevaga. See kõlab nüüd küll nagu Reet Ausi jutt, aga eks tema on minu suur eeskuju ka.
Ja kuna kõikides motivatsiooniõpikutes räägitakse sellest, kuidas tuleb oma unistuste nimel tegutsema hakata, selle asemel et veel natuke edasi unistada, siis see blogi on minu suure unistuse täideviimise esimene samm. Loodetavasti lisandub veel samme, lühemaid ja pikemaid, mis mind lõpuks ka minu unistuseni viivad.
Et aga mitte ainult tühja juttu rääkida, siis näitan ka ette oma viimase "vanast uus" õmblustöö. See pluus elas oma eelmist elu ühe meeste päevasärgina ja sildi ning tegumoe järgi hinnates oma 25 aastat tagasi. Mina leidsin ta ühest Haapsalu kaltsukast ja pluusi muster võlus mind kohe. Hind, üks kroon, tundus ka vastuvõetav :) Ja kui see pluus mu õele meeldib ja sobib, siis oma uues elus hakkab see endine meeste päevasärk nägema palju ilusaid ja uusi autosid, mis peaks talle sobima küll :)Vana pluusi jäid meenutama krae ja mansetid...

27 kommentaari:

Sirliiz ütles ...

Väga armas! Ja edu kõigi unistuste täitumisel, kui midagi väga-väga soovida, siis see lihtsalt peab täide minema :)

KK ütles ...

Väga lahe!
Mulle teema väga meeldib aga õmblemises olen ma kobakäpp.

Elku ütles ...

Superilus esimene postitus! Edu kõikide unistuste täitumisel.

Anonüümne ütles ...

Oi, kui armas. Mulle ka see teema -vanast uus -väga meeldib. Kui ma vanema kõrval õmblema hakkasin, siis tegin ka isa vanadest päevasärkidest endale pluuse ja ka nüüd üritan vanu asju ikka kuskil ära kasutada- kasvõi poekottideks õmmeldes.
Edu ja lennukaid ideid Sulle!

triibik ütles ...

Väga kihvt! Loodan palju uusi postitusi näha! Sinu ilusad mõtted ja teod teevad mind ka veidi paremaks, ausalt.

Inga ütles ...

mõnus:)
Sinu teises blogis viimasest sissekandest jäi mind kummitama Sinu julgelt väljaöeldud samm uuenduste poole, saada läbi pikema perioodi jooksul sellega, mis Sul juba on ja mitte end "lohutada/eksitada" uute rõivastega. Ehk siis ikka see pseudovajaduste teema. Ma mõttes juba ühinesin Sinuga, aga ma ei julge seda kõvasti kuulutada, sest ma ei ole välja mõelnud veel, kuidas mina sellega toime tuleksin. Ma ei oska kahjuks õmmelda... ja hetkel on nii, et mu vanad kudumid on ka nii viletsast lõngast, et ma ei näe mõtet neid harutada, et neid ringi toota, pigem püüan edasi kasutamiseks ära anda.
Aga siinkohal olen mina Sinu kindel fänn ja jään siiapoole ekraani "ahhetama" Su ettevõtmisi jälgides:)
jaksu!

Anu ütles ...

mul hakkas endalgi mõte vanaema riidekapi suunas liikuma :)

Anonüümne ütles ...

See riie on väga tuttav! sama mustriga on meie peres liikunud batistist öösärk ja ülejäänud riidest on palju-palju taskurätikuid õmmeldud.

krista ütles ...

kuna vanadest asjadest saab teha ainult väiksemaid uusi :), siis mul siin 2,5 klienti ootamas :)
ma ise saaks küll väga suure mehe särgist omale mõne uue pluusi :)

aga et mõttel ja ideel on jumet, seda ma vist juba ütlesin..

Ingrid ütles ...

Super!
Ja äraütlemata soe lugu.
Ja see viimane pilt ja kommentaar ... pisar tuleb silma.
Minu senised saavutused vanast-uue tegemisel on terve sahtlitäis juuksekumme, padjakatted, kaltsuvaip ja 5 kleiti, aga selliste "viisakate" asjadeni on mul veel pikk tee. Aga inspiratsiooniks oled Sa mulle alati olnud.

siisike ütles ...

Väga lahe! Jään p6nevusega ootama, mida sa järgmisena välja völud... :)

Anonüümne ütles ...

Väga armas töö jälle! Ja suured kiitused sellise tegevuse eest, et meie Maale midagi nö anda.
Jään ootama aega, kui võtad vastu ka väikeseid tellimusi, mu enda õmblemisoskused on ikka liiga nõrgad.

Elsa ütles ...

Sa oled nagu käsitööliste südametunnistus :D
Koputasid minule ka, et mina, kes ma kogu aeg kirun, et ei raatsi loobuda kapist paljudest asjadest, millega tegelikult ei käi. No võiks ju tubli olla ja tütrele neist midagi uut teha...

sircu ütles ...

Ma loodan, et siin saab palju postitusi olema:) Õmblemine on viimasel ajal ka mulle hakanud huvi pakkuma ja ootan põnevusega siin näha järgmisi projekte.

Tiina ütles ...

Kestvad kiiduavaldused. Siiralt.
Sa oled lihtsalt Imeline!

Krentu ütles ...

Suur tänu teile kõigile!

Mari-Liis ütles ...

Krentu, soovin südamest jõudu ja jaksu! Pluus ja pildid on jätkuvalt vapustavalt ilusad!

Katrin ütles ...

Aitäh, et üks võrratu blogi juures on! Jõudu ettevõtmisets ja jään huviga uusi postitusi ootama! :)

Anonüümne ütles ...

Sa oled üks fantastiline naine :) Nii hea on klikata Sinu blogis-nüüd ka uues- ja teada,et alati saan sealt positiivse laengu. Hindan väga Sinu soojust ja ebamaterialistlikku elufilossoofiat.
Ma ei ole veel väga tubli selles taaskasutuse osas, aga päis mööda pole see teema minust kunagi läinud-emakleidist on saanud teha veste, mis siiani kapis, enda vanast šotiruudulisest volditud seelikust tegin munagi pintsaku, mis sai pesuehtsalt ribadeks kantud, poegadele said omal ajal kõik ämma seelikud püksteks, kuni pikkust jagus :D Praegusel ajal rändavad taaskasutusse eriti vanad teksad. Üritan seda joont koos Sinult saadud tõukega jätkata :)

Inx

Anonüümne ütles ...

Ups, nu nii kärsitu olen, et suudan ära saata postituse koos hunniku näpukatega-vigadega :S Sorry !!!

Inx

Tiina ütles ...

Mulle meeldib see mõtteviis. Ja tore, kui selliseid bloge rohkem on, siis levib taoline ellusuhtumine samuti.
Kuigi nii hästi ja korrektselt vast ei suuda kõik oma ideid teostada, kui Sina.
Aga oleks vahva, kui taaskasutataks rohkem. Ise hoian sama joont.

Anonüümne ütles ...

Tead, Krentu, sa oled oma tegemistes ja juttudes lihtsalt armas! ;-) Jätkuvalt sinu blogi (de) fänn...
Rees

Anonüümne ütles ...

Hästi lahe teema.Ise ka käin ringi pilguga et äkki saab millestki miskit uut põnevat õmmelda, kuid kahjuks on enamus siiski vaid mõteteks jäänud, aga sinu eeskujul kavatsen ma ikka oma mõtted teoks teha, sest see on lihtsalt huvitav ja kindel on ka see et sellist riide eset kellelgil teisel ei ole. SInu pluus on väga ilus:)

Anonüümne ütles ...

Mul endal just on käsil tütre pidžaamapükste õmblemine kahest vanast padjapüürist. Muster hakkas nii meeeldima, et pidin midagi uut sellest õmblema!

Aga edu blogide kirjutamisel! Loen su postitusi alati huviga!

Mari-Ann (cantamus)

Anonüümne ütles ...

Võrratu lahendus!

Anonüümne ütles ...

Miks sa palun siia rohkem kirjutanud ei ole?

Krentu ütles ...

Mul hetkel pole lihtsalt aega midagi teha ja tulevases õmblemistoas on remont. Mul muidu käed sügelevad küll ja suur tahtmine on midagi teha aga asjade sisseseadmine võtab aega...