pühapäev, 10. jaanuar 2010

Maibriti jõulukleit


Päev enne Maibriti jõulupidu konstanteerisin fakti, et tal pole ühtegi päriselt pidulikku kleiti, mida selga panna. Ma olin talle jõulupeo etenduseks küll lumehelbekese seeliku õmmelnud, aga kleiti mitte. Ettevalmistused olid küll tehtud - roosa kangaski linnast ostetud, aga päevad enne jõulu lähevad teadagi mitu korda kiiremini ja lisaks olin ka haige, nii et kleidi õmblemiseni jõudsin alles viimasel minutil. Võtsin Siluetist lõike, lõikasin tükid välja, traageldasin kokku ja proovisin Maibritile selga - ja oh neid pisaraid! Preilile ei meeldinud ei kangas ega lõige.... Kuna see lõige oli tõesti üsna kummaline ja ma isegi polnud temast proovimise hetkel väga vaimustunud, siis otsustasin kiirelt uues kangast ja uue lõikega kleidi teha. Mul on küll palju kangaid kapis aga mitte selliseid, millest võiks lapsele pidulikk kleiti teha. Seega läks käiku üks hiigelsuur toorsiidist seelik, mille ma ühest meie oma valla kaltsukast ostsin. Kujutage ette, et meil pole vallas bensiinijaama ega apteekigi, aga on üks väga lahe, kuurist tehtud kaltsukas :)
Ühesõnaga - enne uue kleidi õmblemist võtsin Maibritilt allkirja, et kangas ja lõige sobivad, sest kolmandat kleiti ma poleks enam jõudnud sel õhtul teha.
Hommikuks oli kenasti kleit valmis. Kahjuks selgus aga lasteaias, et peale etendust kostüüme ei vahetata ja kogu üritus ollakse lumehelbekese outfitis, seega jäi kleit sellel õhtul selga panemata :) Küll aga nägi kleiti meie kodu jõuluvana! Maibritile meelib kleit väga, tänaseks pildistamiseks oli ta väga heal meelel nõus jälle seda selga panema. Ma ise olen ka rahul. Ja ei suuda aru saada, kuidas osad inimesed saadavad sellisest kangast asju taaskasutusse..... Sest see seelik oli sisuliselt üks suur ristkülik, mis oli volditud ja värveldatud. Ja mul jäi kangast ülegi :)
Ahjaa - lõige ajakirjast Moda 2/2006.


14 kommentaari:

Unknown ütles ...

Nii kaunis!
Imetlesin seda kleiti juba Su jõulupostituses :)

Helen ütles ...

Kui elegantne preili ja imeilusat värvi kleit! Ja see roosa sõrmus sobib nii ilusti. :)

Kayl ütles ...

Väga ilus :) ja see värv on suisa imeline kõige juures !

Elsa ütles ...

Nagu Mariannegi - minu pilk jõulupostituses naelutus samuti sellel kleidil just :D
See sinine värvigamma sobib talle suurepäraselt... rääkimata et sobib ka teile koduga ;)

Inga ütles ...

nii ilus kangas ja kleit sellest imearmas!
suveperioodil viibime tihti ema juures väikelinnas ja sealsed kaltsukad on justkui aardekambrid:) terve sügise ja talve aja pole ma aga sinna jõudnud ja ausalt öeldes igatsen juba neis tuulamist:)

Sirliiz ütles ...

Hästi kaunis kleidike! Ka mulle jäi jõulupostituse juures silma Maibriti imekena kleit.

Avastasin kaltsukad enda jaoks alles eelmisel suvel, leiud olid uskumatud. Varasemalt oin küll käinud ja asju pisut näppinud kuid midagi ihaldusväärset silma ei hakanud. Nüüd oskan uue pilguga vaadata ja hakkab silma küll paremaid palasid.

Sinitihane ütles ...

Et siis nii väikestel on juba nii väljakujunenud maitse ja eelistused!
(Kui aga järele mõelda, siis oli mul endalgi lasteaia vanuses riideasju, mida kategooriliselt keeldusin selga panemast.)
Oh meid naesterahvaid küll!

Aga kleit on imekena!

jaanika ütles ...

mul on ka terve riiulitäis 'teine-käsi' asju, mis kaltsukast lihtsalt ilusa riide pärast ostetud. Ootavad uueks saamist.
Aga teie preili kleit on väga kaunis!

kriuks2 ütles ...

Väga ilusat värvi ja tegumoega kleit.. piigale sobib väga väga hästi :)

Krentu ütles ...

Aitäh teile!

Lemmi ütles ...

Väga armas kleit! Selliseid värve ära visata on tõesti patt.Ja peamine, et laps on ka rahul. Ma pole seda allkirja asja veel proovinud , aga pean meeles, sest olen ise ka samas olukorras olnud.

Siiri ütles ...

Kleit on väga ilus! Eriti meeldib värv!

Heli ütles ...

Elegantne ja väärikas!

Maarja ütles ...

Miale just näitasin kleiti, ja ta kiitis, et Maibrit näeb täitsa Lumivalguke välja :)