neljapäev, 5. august 2010

Teksaseelik


Kõigepealt suur tänu Suvile ja Sirlile, kes minu küsimise peale, et mida Eesti Naise käsitöörubriigis kõige rohkem näha soovitakse, vastasid vastavalt et laste väikseks jäänud riiete ümbertegemist ja teksapükstest seeliku tegemist.
Augusti Eesti Naises on tänu neile juhend kuidas lapse lühikeseks jäänud, kuid keskohast veel parajatest teksapükstest seelik teha. Ja eks augusti lõpp ole ju ka see aeg, kui tuleb lapse kapis kerge inventuur teha ja imestada, kui palju laps suvega kasvanud on. Ja nagu ma olen oma saleda lapse pealt tähele pannud, siis enne, kui püksivärvli pingutuskummi täitsa järele saab lasta on pükste sääred juba lühikeseks jäänud, seega pikendaks püksest seeliku tegemine rõiva kasutusaega. Ja tegelikult saab ju ka igasugu teist sorti pükse samamoodi ära kasutada. Ja leida väljundi ka oma enda alt-nii-laiade teksade jaoks.
Kunagi tegin ma omale taolise pika seeliku, aga selle jaoks on vaja kaks paari sobivaid teksaseid. Minu seelik sai tookord tehtud siis minu enda ja Andrese pükstest, mis kogemata värvitooni poolest täspselt sobisid.
Igal juhul, kui kellelgi soov lapsele samasugust seelikut teha aga ei tea täpselt kuidas, siis Eesti Naise augusti numbris on pildiline juhend. See seelik on nüüd aga üks Maibriti lemmikutest:)
PS. Pildistamise ajal sadas vihma, nagu kampsuni pealt näha:)


9 kommentaari:

Monika ütles ...

Väga armas piiga! Ta meenutab mulle oma olemusega üht pisikest prantsuse tüdrukut, keda ma tean, st veel väiksed, aga juba väga stiilsed ja elegantsed.

Helen ütles ...

Väga ajakohane õpetus! Läksin EN ostma...... :)

Kati ütles ...

Väga vahva seelik!
Nüüd ootan millal suured lapsed lasteaeda lähevad, et õmblemiseks aega leida. Esialgu tundub, et sobivate tavateksaste puudusel, katsetan teksatunkedega...

Sirliiz ütles ...

Aitäh Krentu! Märkasin juba poes uut EN ja ostsin kohe, ma plaanin nüüd omale ka selle seeliku õmmelda. Suur tänu lihtsa õpetuse eest. Ja Maibrit on taas nii vahva oma uue seelikuga :)

Suvi ütles ...

Aitäh juhendi eest! :) Minu ajakiri on juba siiapoole teel!

Eneli ütles ...

Ma lõikasin ajakirjast saadud inspiratsiooni ajel tükkideks oma pooleteisese plika roosad velvettunked. Olid ühed pealtnäha kenad püksid, aga nii laiad, et ma ei saanud neid isegi oma üsna pontsikule plikale jalga panna.
Ettevalmistustööd on tehtud, aga kuna õmblusmasin linnas, siis pean veel kannatama.

Krentu ütles ...

Aitäh teile:)
Ma arvan, et teksatunkedest jääb ka väga lahe, kahjuks mu oma lapsel neid enam ammusest ajast pole....

Unknown ütles ...

Väga armsad riided. Ma ka
vaikselt nokitsen vanadest riietest uusi teha.

Unknown ütles ...

Väga armsad riided. Ma ka
vaikselt nokitsen vanadest riietest uusi teha.