pühapäev, 13. märts 2011

Vanaema tehtud mantel


Seekord lehvitan siin võõraste sulgedega. Selle mantli tegi minu ema oma vanast mantlist. Kuna kangas oli imepehme ja kerge, siis oleks olnud suur raiskamine see manetel vaid kulunud varrukaotste ja nööpaukude pärast lihtsalt ära visata. Lisaks on taaskasutatud ka mantli soojendus. Kuna ema vatiini ei tahtnud panna, kasutas ta soojenduseks ära ühe oma peenvillase peetud kampsuni. Sellistest õhukestest villastest kampsunitest saab väga hea ja õhukese "vatiini", seetõttu on minugi panipaika neid nii mõnedki kogunenud, et "äkki läheb vaja" :)
Mantli tegumoe mõtlesime emaga kahepeale välja, mina aina lugesin emale sõnu peale, et "vaata et liiga lai ei tule" :) . Tuli just selline nagu ma unistasin ja tõesti kahju, et see mulle selga ei mahu :) Kusjuures ema mantel oli pikk ja lai kuid ometigi tuli kangast vaevalt-vaevalt välja. Algul oli plaan ka äravõetav kapuus teha aga selleks enam kangast ei jagunudki.
Kuna aga see talv on üsna külm olnud, siis on mantel kenasti riidepuu peal soojemaid ilmasid oodanud. Varrukad on tehtud spetsiaalselt pikemad, et oleks ikka kasvuruumi ka. Nüüd tahan ma Maibritile teha ühe sulgkerge mohäärkampsuni ka, et siis mahub see kenasti mantli alla ja annab lisasooja. Ema mul ikka räägib, et garderoobis peaks olema ikka üks õhuke mohäärkampsun, sest see on mantli alla pannes nagu keskküte :)
PS. Pildil on ka vihje ühele osale aprilli EN käsitöörubriigis ;)14 kommentaari:

Margit K. ütles ...

Nii, nii kena, armas, ilus.. (jm) mantel. Väga tore roheline kasutus. :) Väikesed tüdrukud selliste mantlidega on lausa nagu muinasjutt - nad näevad alati nii super kenad neis välja. (Mitte et nad muidu ei näeks aga üks korralik mantel teeb ka naisest naise mu meelest.) Kaunis lõige.

Suvi ütles ...

Su ema on lausa meister! Nii ilus!

KK ütles ...

Issand kui armas mantel! Mulle õudselt meeldib kui väikestel tüdrukutel on soliidsed mantlid:)

Liina ütles ...

Väga-väga armas mantel! Ja tore müts ka - sobib koos punupatsidega mantli juurde nagu valatult. Maibritil on vanaemaga vedanud, emast rääkimata ;)

Helen ütles ...

Ooo, kui mõnus mantel! Mulle nii meeldib, kui peale tunkede ja kombekate on lapsel üks "viisakas" mantel! Ja kindad on ka väga meeleolukad. :)

Erin ütles ...

Väga-väga ilus mantel!

Rael. ütles ...

Oh! Mantel on nii äge! Ja kindad on ägedad! Ja paistab, et Proua Ema on äge! Ja pildid on ägedad!

oh nii ilus.

Sirliiz ütles ...

Milline tore perekond sul ikka on :) Väga kaunis mantel Maibritile!

Kindlasti kasvab sinu tütrest üks korralik daam kes viisakaid rõivaid oskab hinnata ja välja kanda.

Tiina ütles ...

Imeilus mantel, su ema on meister ja tõesti isegi paneks sellise selga

Krentu ütles ...

Aitäh teile! Emal on kindlasti rõõm teie häid sõnu siit lugeda :)

Heli ütles ...

Väga hea idee, suur tänu jagamast! Minu jaoks on uudiseks voodrimaterjalina vanade kampside kasutamine, see tuleb kindlasti meelde jätta. See, et vanast mantlist jakikese tegemiseks materjalist puudu võib tulla, on omal kogetud. Kaunis oma looga mantel, lapsel sellest suur rõõm.

põrnikas ütles ...

Väga kaunis mantel! Minuarust on ka pisikesed tüdrukud selliste lõbusate lisanditega "suurte inimeste" mantlites imearmsad :)

Maarja ütles ...

Täiesti suurepärane mantel!

Inga ütles ...

Olete emaga kahe peale teinud imeilusa töö!
ma tahaks ka omale sellist:)