pühapäev, 14. august 2011

Kiirtuuning


Tavaliselt lähenen ma kangaste taaskasutamisele nii, et harutan originaaleseme tükkideks ja lõikan lõike järgi uued tükid välja. Vahel harva olen ka originaalõmblused alles jätnud ja siit-sealt krookinud või kokku võtnud, näiteks Eesti Naise heegeldatud passega pluus, aga selline viis on minu puhul pigem haruldane.
Aga hiljuti leidsin ma ühe armsa ameerika tüdruku blogi, kes oma rõõmsa meele ja nutikusega inspireeris mindki oma ümbertegemist ootavad asjad (murdosa neist siiski) välja võtma ja neid natuke kohendama.

Kõigepealt võtsin välja ühed püksid, mis saadud minu õe käest peale seda kui me koos kirbukal kauplemas käisime ja need letile jäid. "Enne" pilti mul neist kahjuks pole, aga võin öelda, et tegu oli väga pikkade ja alt laienevate pükstega. Võtsin siis eelnimetatud blogist eeskuju ja hakkasin aga julgelt pükse kitsamaks tegema. Päris täpselt ma juhendit küll ei jälginud, ma kasutasin ikka joonlauda ka ja kriiti. No ja tegelikult polegi ju säärte kitsamaks tegemise jaoks mingit juhendit vaja, eks. Ainult inspiratsiooni!
Allääre kantisin originaaläärega ära. Ma olen nende pükstega väga-väga rahul! Sest ma soovisin omale just selliseid halle kitsaid teksasid:) Kui külje pealt vaadata, siis saab ju tegelikult aru küll, et midagi on sisse võetud ja alguses see mind pisut häiris. Kuid siis ma mõtlesin, et kui keegi juhtub seda tähele panema, siis on see ju pigem positiivseks eeskujuks, sest üks paar pükse on jälle uuele elule aidatud :)

Siis võtsin käsile kaks pluusikest, mis ma soetasin kevadel Pürksi kultuurimajas toimunud riidemüügilt. Siin Läänemaal on nende sekkaritega üldse väga hästi - juba Haapsalus on kolm Samaariat, siis on meie oma vallas, teel lasteaeda, üks lahe sekkari-kuur. Ja siis veel need kultuurimaja laadad, kus ma vaid küll üks kord olen käinud aga lähen edaspidi kindlasti veel. Kõige parem on tegelikult just see sekkari-kuur (Hosby külas, peale Noarootsi kirikut ja kurvi, kollase maja juures, kui keegi juhtub siiakanti :) ), sealt ma olen leidnud ikka päris vintage'i ka, rääkimata ilusatest lillelistest kleitidest või siidpluusidest.
Aga asja juurde. Et siis mummuline pluus oli väga-väga suur ja võtsin ta algul lihtsalt külgedelt sisse. Aga mina, kui õmbleja tütar, ei saanud ikkagi leppida sellega, et rinnavolt jäi kuhugi naba kanti. Kuna seda rinnavolti tegelikult nagu üldse vaja poleks olnud, siisharutasin küljed uuesti lahti, lasin voldi lahti, õmblesin küljed jälle kokku ja tasandasin allääre.Rohelise pluusikesega oli veel lihtsam, sellel võtsin ka küljed kokku. Tagumisse tunnelise panin originaalpaela asemele kummi, et oleks mugavam.
Kokkuvõtteks ütleksin, et selline kiirmeetodil tuunimne on lahe küll ja teatud asjade puhul saab seda täitsa edukalt rakendada. Nii et sirvige Lizzie blogi ja inspireeruge ka!

13 kommentaari:

Tiina ütles ...

Väga vahvad tuuningud! Täpilisest pluusist poleks mina küll osanud kantavat asja õmmelda. Siit vaatan, et nii lihtne siis oligi või;)

Anu ütles ...

väga lahedad kaltsukaleiud! Kas see Hosby kuur on nädalavahetustel ka lahti? me tavaliselt pöörame kurvist paremale, aga eks siis põikame korraks ka vasemale sisse :) väga kasulik info, aitäh!

Krentu ütles ...

Tänan :) Tiina, see oligi jah, nii lihtne!
Hosby kaltsukas on lahti põhimõtteliselt kogu aeg kui pererahvas kodus. Ja kui ei ole, siis seal on üks puutahvlike, kus on tel. nr ja võib helistada ja küsida, et millal lahti. Vahel on seal olnud ka rahakarp ja kiri, et kui midagi võtad, siis pane vastavalt uksel olevale hinnakirjale raha karpi :) Ja mune tasub sealt ka küsida!

Jev ütles ...

Oi, aitäh sekkari-kuuri viite eest.
Proovin kindlasti läbi astuda, kui jälle maale sõidan.

Erin ütles ...

Tõesti lihtne ja tulemused väga kenad! Aga selleks vist peab ikka silma ja natuke oskust olema. Ma kahjuks ei ole endas veel seda õiget kiiksu leidnud. Kui aga keegi annaks vihjeid kus Tallinnas või Raasiku vallas häid sekkareid on, siis läheksin kohe uurima :) Haapsallu satun kahjuks pigem korra aastas ning siis on kultuuriprogramm nii tihe, et siiani ei ole sekkarite jaoks kuidagi aega jätkunud :(

Sirliiz ütles ...

Väga lahedad tuuningud! Tõesti, sul kohe on silma sekkaris leiduva peale ning ideid leidudele uue elu andmiseks. Täpiline pluus on eriti ilus oma uues kuues :)

Maarja ütles ...

nii kahju, et ma alles nüüd lugema juhtusin, käisime kassititte sealt lähedalt toomas.

aga vigurid on väga toredad.

Anonüümne ütles ...

Ma siis soovitan ka kaltsukat. Kui Sa nagunii Haapsallu satud, siis sõidad ka Uuemõisast läbi. Tallinna mnt 81 (uuemõisa konsumist üle tee) on kõige parem kaltsukas ever. :) Mõni päev on küll valik nirum aga teine päev tuled suure kotitäiega tagasi. Või kahega. :P

Maarja ütles ...

ohh, ma kohe pean kirjutama. mäletad, see pluus mille sa Miale mõni aasta tagasi õmblesid- siiani paras, aga käeaugud, see, kus kumm sees, jäi kitsaks. ja mina kui "linna parim õmbleja" vaatasin asja mitu korda ja suutsin lõpuks lahti harutada selle kandi ja uuesti asja kinni traageldada.
nii hea tunne on. see pluus meil suur lemmik ja nii ei raatsinud sellest loobuda. aitäh veelkord.

Krentu ütles ...

Aitäh teile!
Maarja - see on küll tore, et pluus lemmik on ja nii kakua kasutuses:) Mul on hea meel:)))

Anonüümne ütles ...

Väga lahedad ümbertegemised... ma muidu olen suhteliselt laisk ümbertegija, aga selle hiigelsuure mummulise pluusi oleksin ka mina raudselt väiksemaks teinud juba ainuüksi nende mummude pärast!!! Ja pealegi on selle mummupluusi kaeluse lahendus väga lahe!! Väga Tubli oled!

Mirjam ütles ...

Tere.
Olen Sinu blogide väga innukas ning innustunud lugeja. Ja seetõttu võtsin ka mina oma laiad teksad kapinurgast välja ning proovin neist meelepärasemaid vormida. Tahtsin vaid pärida kahte asja: kas Sa overlockisid äralõigatud õmblused üle ja kui overlocki pole siis eeldatavasti võiks ka sikk-sakk sobida? Tänud ette, Mirjam

Krentu ütles ...

Tänan, Mari:)
Mirajm - jah, ma overlokitasin õmblused aga kui overlokki pole, siis muidugi sobib ka sik-sak. Head tuunimist :)