pühapäev, 8. jaanuar 2012

Karupüksid

Meil seisis Maibritiga ees teatrisseminek. Kõik oli olemas - villane mantel ja uus kleit (sellest varsti teises blogis) ja pitssukapüksid ja kingad - aga polnud karupükse. Ja kuna me päevakava nägi ette ka natukest õues olekut, siis oli vaja kiirelt kuskilt karupüksid saada. Leidsin kapist ühe kampsuni, mille ma olin kunagi ostnud sekkarist, kuna ta sisaldas 80% villa ja oli täitsa kobedat värvi ja õige suurus. Ei käinud ma temaga ühtegi korda. Nüüd otsustasin sellele käärid sisse lüüa. Enne seda panin ühe varruka Maibritle jalga, sättisin kampsuni õla koha ilusti ümber puusa ja märkisin kampsunile enam-vähem esi- ja tagakeskjoone (esikeskjoont on naba järgi ju lihtne paika panna :) ). Siis lõlikasin ühtede olemasolevate retuuside järgi tükid välja. Kuna varrukad ju juba olid kenad torud, siis oligi vaja vaid see istmikuõmbluse osa lõigata. Siis õmblesin istmikuõmbluse kokku, tasandasin vöökoha ära ja kuna kõrgust oli sellel ülemisel osal liiga vähe, siis õmblesin sinna eraldi värvli, mille sisse panin kummi. Ideaalsed nad välja ei näe, aga see mitteideaalne osa jääb seeliku/kleidi alla. Oma funktsiooni täitsid nad täna ideaalselt, pealegi on hea see, et kampsun oli pisut vildistunud, mis teeb karupüksid vaid tuulekindlamaks. Mina olen igatahes rahul. Aega läks umbes 15 minutit, kui välja arvata overlokinõela, mis mul esimest korda elus purunes, vahetamine. Ma soovitan sellist kiirprojekti väga! Kui overlokki pole, siis võib ju need paar õmblust kas või kokku heegeldada või proovida tavaõmblusmasinaga. Ja tegelikult on sellised ka poistele vajalikud - no kui peaks jälle nii külm tulema, et kombekast jääb väheks.

5 kommentaari:

Kaisla Katriina Kroon ütles ...

Vanunud kampsun on karupüksteks parim :) Ja karupüksid on ühed head asjad.
Kui ma väike olin, olid nii moes karupüksid (Marati dressipükste all nt), villased käpikud, villased sokid ja jänesenahkne kasukas. Tänapäeval on paljudel lastel ainult moodsad riided ja fliisid :P

Mul ootab üks triibuline kampsun just sama idee all :) Aga kuidagi ei jõua tegudeni. Otsest vajadust ju ei ole, kuna kleidi/seelikuga külma käes ei patseeri. Aga küll ma nad valmis teen, millalgi :)

Arella ütles ...

Lahe idee! Ja praegu väga moekad :)

Anonüümne ütles ...

Vau, kui lahedad!
Vat mul, tegelt küll martal, oleks ka selliseid vaja. Ainult et kampsunit netu. 1 on, aga see on nii imeilus 100% peenvillane, et ma mõtlesin sellest pisikese kampsi teha ja tikkida (millises elus, sellest ma esialgu vaikin). Eks näis. Midagi ikka välja mõtleme.
Need pisikesed tegelased ei ole õues just ülemäära liikuvad ja siis võiks ju kombe all veel miskit olla. Et jahe ei oleks.

Anonüümne ütles ...

Väga armas!
Soovitaks selle juurde kindlasti vaadata armsat saksa filmi Kokowääh, kus meestesärgist paari liigutsega tüdrukule pidžaama meisterdati. Inglisekeelse blogi sissekande koos lõikega võib elida siit:
http://www.pauletpaula.com/2011/03/kokowaah-cutest-kids-pyjama-ever.html
Kindalsti tasuks ka blogis lingitud trailer ära vaadata :)

Regina ütles ...

Nii andekas! Lahe! :)