pühapäev, 1. juuli 2012

Uus tuulepluus


Umbes viis aastat tagasi, siis kui Sander veel kõhus oli ;), oli Pärnu mnt. Abakhani vastas üks kaltsukas, kus anti riideid peaaegu niisama ära:) Eks need riided olid siis ka sellised, et ainult materjali pärast tasus osta. Sealt ma ostsingi ühe linase pintsaku, mille lahti harutasin ja nüüd Sandrile sellest jaki õmblesin. See on üks väga-väga ilus linane:)


Selleks, et pintsakust ikka Sandri jakk välja tuleks, harutasin kõik õmblused lahti. Lõpuks jäi muidugi kangast üle :)
Kui ma seda jakki õmblesin, oli ema meil ja muidugi ei sobinud mul siis mingit kiirtööd teha, nii et jakk tuli sissetehtud taskute ja voodriga. Vooder sai peamiselt sellepärast pandud, et oleks tuulekindlam, kuna see linane on üsna hõre. Voodrikangas on pärit nõukaajast (minu ema kapist) ja mõeldud vist meestesärkide tegemiseks. Päris puhas puuvill ta pole, ilmselt lavsaaniga (mul polegi aimu, mis sorti sünteetika see lavsaan on, aga nii vanasti öeldi) :)


Jaki lõige on pärit Burdast, 11/2010, seal on ta nahast tehtud. Mitte midagi ma ei muutnud, jätsin vaid mõned detailid välja. Varrukad tulid küll natuke liiga pikad, aga ei raatsinud neid ka lühemaks teha, äkki siis saab ka järgmisel suvel kanda.... Keerasin praegu mansetid lihtsalt üles.


Ma olen selle õmblustööga päris rahul, kuna Sandril oli hädasti just taolist riideeset vaja ja ta tuli välja just selline, nagu ma ette kujutasin. Selline natuke kortsukas ja natuke korralik :)
Ja kui ma Kaubamaja peenes lasteosakonnas käisin ja vaatasin sellise pilguga, et mida poisslastele kevad-suviseks ajaks ka pealisriideks pakutakse, siis peale dressipluuside ja jopede midagi silma ei jäänudki. Nii et pole midagi, et poed kaupa täis. Seda mida tahad, ikka ei ole ja tuleb ise teha :)Pildistamine koos perega käib nii :) Maibrit ja Minni hiilivad hästi tasakesti mööda, et nad pildile ei jääks :)

8 kommentaari:

Rael. ütles ...

Ilus. Ilus.

Perekond linases.
Maibrit veel puudu.

Veed õmblused õla peal on mõnusad.

KK ütles ...

Näeb ka välja väga korralik. Sa oskad ilusti õmmelda.

Kairi Kaarlaid ütles ...

Väga ilus mõnus!

Kristi ütles ...

Võrratu! Kahjuks on see jah nii, et poistele on valik kuidagi eriti kesine.

Krentu ütles ...

Aitäh teile!

Sirliiz ütles ...

Küll on ilus!!! Õlaõmblused on pilgupüüdjad.

Ja rõivaste valik on kesine nii poiste kui ka tüdrukute puhul. Ka pisikestele tüdrukutele pakuvad poed vaid dressikaid või jopesid, mitte ühtegi "korralikumat" jakikest ma leidnud ei ole. Peab kampsuniga leppima, et saaks kleidile jaheduse kaitseks peale tõmmata.

Annika Pärtel ütles ...

Väga kena töö ja neid õlaõmblusi jääbki vaatama! Tuli endalegi nüüd taas linase isu peale ja ühte uut kleiti on mulle nüüd kindlasti hädasti vaja ;)

Marmelaad ütles ...

seda kuidas Maibrit ja Minni hiilivad on isegi pildilt tunda:))
niiiii tore jakk ja selles suhtes on Sul õigus - kas õmbled ise või leiad kaltsukast, aga poes ringi vaadates tundub, et kõik on sportlased või "tere kass" sõbrad:(
nüüd Maibritile kleit?? või juba on?